Na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni odbył się premierowy pokaz najnowszego filmu Magdaleny Piekorz. Oto nasza relacja.
„Zbliżenia” Magdaleny Piekorz to współczesny dramat psychologiczny opowiadający o sile rodzinnych więzi. Głównymi bohaterkami opowieści są tym razem Matka (Ewa Wiśniewska) i jej dorosła córka Marta (Joanna Orleańska). W filmie występują również Łukasz Simlat (mąż Marty, Jacek) i Andrzej Seweryn (ojciec Marty). Scenariusz napisała Magdalena Piekorz i Wojciech Kuczok. Za zdjęcia odpowiadał Marcin Koszałka, a muzykę skomponował Adrian Konarski.
Film został wyprodukowany przez Studio Filmowe „Tor” przy współpracy z Fundacją Sztuki Filmowej Ingenium oraz Instytucją Filmową Silesia-Film. Dystrybucją zajmuje się Kino Świat. „Zbliżenia” wejdą do kin 24 października 2014 roku.
Marcin Zawiśliński / Artykuł redakcyjny SPF
źródło: spf.org.pl
foto: SharkFotoStudio/SFP
